на национално представителните работодателски организации (НПРО) по законопроект за изменение и допълнение на Закона за енергетиката, No 654-01-27, внесен на 02.03.2016 г. от народните представители Пламен Веселинов Йорданов, Кирил Добрев Добрев, Маноил Минчев Манев, Нено Христов Влайкови Драгомир Велков Стойнев
Ние, национално представителните работодателски организации (НПРО) остро възразяваме срещу внесения на 02.03.2016 г. от народните представители Пламен Веселинов Йорданов, Кирил Добрев Добрев, Маноил Минчев Манев, Нено Христов Влайков и Драгомир Велков Стойнев законопроект за изменение и допълнение на Закона за енергетиката, № 654-01-27.
„Има обективни причини за поскъпването на хляба“. „Хлябът няма да поскъпва“. „Ако все пак има някакво повишение, то ще е със стотинки“.
Из изказванията на министър Мирослав Найденов в периода 25-31 юли
Ако човек опитва да се ориентира за случващото се на хранителните пазари от изявите на министъра на земеделието в медиите, най-вероятно вече се е объркал тотално. Още повече, че заключението, че причини за оскъпяване на хляба [1]липсват, дойде заедно с публикуването на анализ от МЗХ (https://www.mzh.government.bg/mzh/bg/Home.aspx) за себестойността на хляба, в който основната суровина – брашното - формира близо половината от разходите. Понеже нито изводите от анализа отговарят на данните на самото министерство, нито пък е ясно как е направен самият анализ, ИПИ реши да направи собствени изчисления за пазара.
След като премиерът Бойко Борисов се ядоса на бизнеса, че цените на горивата падат, а на цените на продуктите не, днес и бизнесът отвърна на удара. Оказа се, че политиките и решенията на кабинета не позволявали спад на цените.
Доставната цена на хляба е като от 1989 година без ДДС,обясни в ефира на Нова тв Мариана Кукушева от националния съюз на сладкарите.
Прочети още: 20% ДДС не е по джоба на българския потребител според бизнеса
За голяма радост и облекчение разбрах от министър Москов, че пържените картофи ще се облагат с по-голям данък, ако са пържени в определен вид мазнина. Заедно с тях, на по-голямо облагане ще подлежат бисквити с по-високо съдържание на сол и захар, както и газираните напитки. Оттам, съвсем логично, децата ще си купуват само ябълки и еко чипсове. И съвсем скоро ще се прочуем като нацията с най-здравословно меню за учениците.
РЕГИСТЪР
на фирмите произвеждащи хляб и брашно по Утвърден страндарт „ България“ за 2024 година.
Изтегли от ТУК
Дискусия за здравословното детско и ученическо хранене
-------------------------------------------------Измама с храни, злоупотреба с информация за храни и влиянието върху здравето на потребителя